Tizenkét kategóriában hirdettek nyertest a Televíziós Újságírók Díján szeptember 8-án egy ünnepélyes gálaest keretein belül. A díjátadót eredetileg márciusban tartották volna meg, de a világjárvány miatt idén is fél évvel későbbre halasztották a rendezvényt. A gálát nyolcadik alkalommal rendezték meg, az eseménynek pedig a Budapest Music Center adott otthont.

hirdetés

A 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin, a Telex és a TVR-hét szakújságíróiból álló grémium díjazta a tavalyi év legkiemelkedőbb televíziós teljesítményeit és személyiségeit. A díjakat idén is a végső sorrendről szavazó szakújságírók adták át. Az este során felszólalt Kenderessy Szabolcs, a SorozatWiki főszerkesztője, aki a Televíziós Újságírók Díjának ötletgazdája és alapítója. A gála műsorvezetője Gundel Takács Gábor volt, aki már harmadik alkalommal volt a díjátadó házigazdája. A győztesekről itt írtunk röviden.

A Televíziós Újságírók Díja évről-évre vált egyre nagyobb volumenűvé, 2014-ben még csak sajtóközleményben hirdették ki a győzteseket, egy évvel később már egy délutáni díjátadó keretében. 2016 óta pedig minden évben egy nagyszabású rendezvény ad otthont a gálaestnek. Az idei díjátadót a Budapest Music Center épületében rendezték meg, utána pedig egy kerekasztalos vacsorán beszélgethettek a résztvevők.

Gundel Takács Gábor, az este műsorvezetője

Az ünnepélyes gálára idén minden eddiginél több televíziós és műsorgyártó vezető jött el. A díjátadón részt vett Pavel Stanchev, a TV2 Csoport vezérigazgatója, Kolosi Péter, az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese és programigazgatója, Herman Péter, az RTL Magyarország kreatív igazgatója, Fischer Gábor, a TV2 Csoport programigazgatója, Radóczy Katalin, az AMC régiós programigazgatója, Németh S. Szilárd, az ATV vezérigazgatója, Galló Krisztina, a Sony regionális produkciós vezetője és Schluth András, a TV2 Csoport produkciós és tartalomszolgáltatási igazgatója. Az eseményen továbbá megjelent Istenes Bence, Scherer Péter, Bereczki Zoltán, D. Tóth Kriszta, Sztarenki Dóra, Barta Ágnes, Mészáros Béla, Kalamár Tamás is.

2020 legjobb nagyszabású showműsora az Álarcos énekes lett, mely első alkalommal vihette haza a díjat. A tavalyi címe után idén is az Exatlon Hungary lett a legjobb vetélkedő. A díj átvétele után Fischer Gábor köszönetet mondott a pandémia alatt is Dominikán dolgozó stábtagoknak és elismerően beszélt a konkurens RTL-ről is. Úgy véli, hogy a világjárvány miatt hálásak vetélytársainak és most kell igazán összefogni. A legjobb reality kategóriában szintén újoncot avathattunk, a Farm VIP lett a győztes, ebben a kategóriában először nyert díjat a TV2 Csoport. A legjobb talkshow egy kis csatorna kis produkciója lett, a Spektrum Home-on futó DTK: Elviszlek magammal.

A Televíziós Újságírók Díjának idei nyertesei

A legjobb zsűritag idén Bereczki Zoltán lett, aki első zsűris társainak ajánlotta a díjat. Korábban a Sztárban sztár leszek zsűrijében együtt dolgozott Liptai Claudiával, Hajós Andrással és Majoros Péterrel. Azt mondta, hogy azért nyerhette meg a 2020-as díjat, mert nagyon sokat tanult tőlük és mert tavaly ők nem zsűriztek. A legjobb női műsorvezető idén is Ördög Nóra lett, aki már hatodszor érdemelte ki az elismerést. Ő nem tudott megjelenni a gálaesten, telefonon mondott rövid beszédet a 40. születésnapját éppen szeptember 8-án ünneplő Ördög Nóra. A legjobb férfi műsorvezető két év után ismét Istenes Bence lett.

A tavalyi év legjobb napi sorozatnak a Mintaapákat választották, a legjobb heti sorozat kategóriában pedig a Mellékhatás nyert. Utóbbinál a díj átvételekor az összes jelenlévő stábtag felment a színpadra, így megköszönve a hat jelölést. A Mellékhatás ezen kívül további két elismerést is begyűjtött, a legjobb színésznő díját Sztarenki Dóra, a legjobb mellékszereplő díját pedig Barta Ágnes vehette át. 2020 legjobb férfi színésze pedig 4 év elteltével ismét Scherer Péter lett, aki az Apatigrisben nyújtott teljesítményével érdemelte ki az elismerést.

Kenderessy Szabolcs, a SorozatWiki főszerkesztője és a Televíziós Újságírók Díjának alapítója adja át a díjat Bereczki Zoltánnak

Az este során külön megemlítették a Barátok köztöt, ami egy hatalmas mérföldkő volt a magyar televíziózás történetében. Egy hosszabb videót és elismerő szavakat is kapott a sorozat, mely a Televíziós Újságírók Díján is méltó módon lett elbúcsúztatva.

A rendezvény a korábbi évekhez hasonlóan idén is nagyszerű hangulatban zajlott le. A regisztráció 19:30-kor kezdődött, a díjak átadása pedig 21:30 után ért véget. Ezután svédasztalos vacsora vette kezdetét, ahol a közel 200 vendégnek lehetősége nyílt arra, hogy közösen ünnepeljenek. A televíziós szakembereken kívül számos fotós és újságíró is részt vett az eseményen. A gálaest éjfél után ért véget.

Középen Rujder Vivien és Scherer Péter, balról: Bene Kriszta az Apatigris line producere, Erdős Ákos a Paprika Studios vezérigazgatója, Kalamár Tamás a Bátrak földje showrunnere, Ondruss Ilona a Bátrak földje producere, Móré Annamária a Paprika Studios egyik showrunnere, Lányi Balázs a Bátrak földje vezető írója, Kinizsi Ottó a Bátrak földje egyik rendezője, Dombóváry Kristóf a Paprika Studios produkciós igazgatója és Csongor Dávid a Paprika Studios egyik gyártásvezetője

A legjobb nagyszabású showműsor az Álarcos énekes lett, a díjat Istenes Bence, Ács Emese executive producer, Verebély Marcell kreatív producer és Gáspár Laci vette át

A legjobb vetélkedő vagy sportműsor kategória nyertese az Exatlon Hungary lett, a díjat Fischer Gábor, a TV2 Csoport programigazgatója vette át

Az este egyik nagy pillanata, amikor Kolosi Péter (RTL) és Fischer Gábor (TV2) programigazgatók kezet fognak

A reality kategóriát most először a TV2 Csoport műsora, a Farm VIP nyerte, a díjat Katona Andor kreatív producer vette át

A képen Bereczki Zoltán, tőle jobbra pedig Pavel Stanchev, a TV2 Csoport vezérigazgatója

A Mellékhatásban nyújtott alakításáért a legjobb színésznő, Sztarenki Dóra pacsit ad Kovács Dániel Richárd főrendezőnek

Bartha Ágnes, Kolosi Péter az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese és programigazgatója, Kapitány Iván A mi kis falunk rendezője és producere, Nyári Gábor kreatív producer, Gosztola S. Ábris a Mellékhatás vezető operatőre, Kovács Dániel Richárd a Mellékhatás főrendezője, Herman Péter az RTL Magyarország kreatív igazgatója, Szabó Zoltán az RTL Magyarország marketing és kommunikációs igazgatója és Szabó Balázs az RTL Magyarország műsorbeszerzési és kábelportólió programigazgatója

A 2020-as év férfi műsorvezetője Istenes Bence lett

Dobsi Adrienn, a TV2 Csoport kommunikációs igazgatója

A legjobb heti sorozat a Mellékhatás lett, a képen Kovács Dániel Richárd főrendező és Herman Péter kreatív igazgató

Adorján Bálint, Nagy Zsolt, Gosztola S. Ábris vezető operatőr, Haumann Máté, Bagi Márta producer, Bartha Ágnes, Sztarenki Dóra, Engelbrecht László főgyártásvezető és Kovács Dániel Richárd főrendező

A legjobb zsűritag Bereczki Zoltán (Sztárban sztár) lett

A 23 évig futó Barátok köztre való megemlékezés végén megtapsolták Kalamár Tamás és Ondruss Ilonát korábbi producereket

A 2020-as év legjobb napi sorozata a Mintaapák 1-2. évada lett, a díjat Mészáros Béla és Kovács Gergely Csaba, az IKO Műsorgyártó ügyvezetője vette át

A legjobb talkshow a DTK: Elviszlek magammal, a díjat Radóczy Katalin az AMC regionális programigazgatója és D. Tóth Kriszta vette át

A legjobb mellékszereplő a Mellékhatásban nyújtott alakításáért Bartha Ágnes lett

A képen közepén Kolosi Péter, az RTL Magyarország vezérigazgató-helyettese, programigazgatója, mögötte, Kapitány Iván A mi kis falunk főrendezője és producere, tőlük jobbra Nyári Gábor kreatív producer, a képen balra Katona Andor a Farm VIP kreatív producere

A 2020-as év színésze Scherer Péter lett, az Apatigris főszereplője

Kulcsár Zsolt a Sony producere és Galló Krisztina a Sony regionális produkciós vezetője 

Gosztola S. Ábris a Mellékhatás vezető operatőre, Hámori Barbara a Drága örökösök és a Keresztanyu showrunnerre

Szabó Zsolt a Mintaapák line producere, Mészáros Béla és Kovács Gergely Csaba az IKO Műsorgyártó ügyvezetője

Adányi Alex, Nyári Dia és Szalay Bence

Dobos Evelin a Keresztanyu színésznője

hirdetés

Ők lesznek az Adom a napom 3. évadának második hetének vendégei

Az HBO Maxnál drágább csomagokkal indul májusban a Max

Májusban új török sorozat indul a TV2 Csoport egyik csatornáján

Kiderült, hogy hány évados lesz a The Witcher

8 millió forintos bírságot kapott az RTL a Kanapéhuszárok és a Sztárbox kapcsán

Újabb műsorváltozás: Minden hétköznap visszatér A mi kis falunk az RTL-re