A renitens tavaly február 23-án debütált az RTL+-on, majd nem sokkal később, március 3-án indult az RTL-en. A produkció nagy siker lett, egyrészt 2024 legnézettebb új magyar szériája volt, másrészt márciusban a tavalyi év legjobb sorozatának választották a Televíziós Újságírók Díján. A renitens 2. évada február 23-án debütált az RTL+-on, a streaming szolgáltató prémium csomagjában azóta már elérhető a teljes évad, május 11-e óta pedig vasárnaponként 20 órakor az RTL-en is látható. A sorozat 3. szezonját még április elején, Kolosi Péter a SorozatWiki Podcast adásában jelentette be, most azonban kiderült, hogy egy hatalmas változással folytatódik majd.

Gáspár Kata
A renitens címszerepét eljátszó Gáspár Kata távozik a produkcióból – tudatta a Paprika Studios. A szériát gyártó cég közleménye azt írja, hogy a sorozat tervezett forgatási időszakát, valamint ütemezését mindkét fél elkötelezett igyekezete ellenére sem sikerült összeegyeztetnie.
“Gáspár Kata Somos Renáta karakterének megformálásával nagyban hozzájárult a sorozat kiemelkedő sikeréhez, amiért a Paprika Studios ezúton is köszönetét fejezi ki”
– tették hozzá.
Somos Renáta karakterét A renitens 3. évadában Borbély Alexandra fogja életre kelteni. Ezek az epizódok viszont a SorozatWiki számításai szerint leghamarabb csak 2026 első felében kerülhetnek képernyőre.

Borbély Alxeandra (Fotó: Böbi Molnár)

Premierözön a Netflixen: 14 film kerül fel októberben a streaming szolgáltatóra

Rövid szünetre megy a Sztárbox

Premierözön a Netflixen: 26 új sorozat, vagy friss évad érkezik októberben

A Megasztár miatt átalakul a szombat este a TV2-n

Kiderülhetett, hogy mikor tér vissza a Dancing with the Stars a TV2-re
