Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban 4. szezonja szeptember 29-én debütált az RTL-en. Az Árpa Attila műsorvezetésével készült krimi-reality új etapjában összesen 24 játékos kezdte meg a versenyt: 21 ártatlan, és 3 gyilkos. Az első hét során számos hírességet szavaztak ki vagy öltek meg, a második hét első adásban viszont egy váratlan fordulat történt: az RTL Magyarország hivatalos álláspontja szerint az egyik szereplő szabályt és ezáltal szerződést szegett.
Fontos, hogy aki még nem látta Az Árulók 4. évadának 6. epizódját, az ne olvasson tovább, mert lelőhetjük a meglepetéseket! Az október 6-án, hétfőn képernyőre került részben Korom Gábor a Kerekasztal beszélgetésen elárulta gyilkostársát, Hajdú Pétert és elérte, hogy a műsorvezetőt szavazzák ki a többiek. Mivel Korom Gábor mindezt anélkül tette, hogy magát is felfedte volna, nem ütközött semmilyen szabályba, Hajdú Péter viszont az elköszönő beszédével szerződést szegett.
“Az Árulók tudják, hogy kik az Árulók, és kik az Ártatlanok. Az Ártatlanok nem tudnak semmit. A ma estéről nekem csak egy mondat jut eszembe, az hogy: Te is fiam, Brutus!”
– így búcsúzott Hajdú Péter Korom Gáborra pillantva, amellyel felfedte gyilkostársát.
Ez a játékszabályok szerint tilos, így a műsort megrendelő RTL Magyarország egyeztetett a formátum nemzetközi jogtulajdonosával, és arra az álláspontra jutott, hogy Hajdú Péter szerződésszegést követett el. A produkció gyártója, a Paprika Studios október 6-án írásban tájékoztatta a szereplőt, hogy vele szemben érvényesíteni kívánja a szerződésében foglalt kötbért.
“Ha ez a hír nem a készülő Kész Átverés show része, akkor arra szeretnék kérni mindenkit, hogy nézze meg az Árulók 5. és 6. epizódját, aztán döntse el maga, hogy ki kit árult el. Ha ezek után bárki is azt gondolja, hogy én árultam el a társamat, akkor két dolog lehetséges: vagy a tér-idő kontinuum bomlott meg vagy az elméje. Tali a bíróságon”
– reagált Hajdú Péter egy Facebook-bejegyzésben.

Hétfőtől teljesen átalakul a TV2 főműsorideje – itt az új műsorrend

Nehogy már én vegyem el tőle a tudást – interjú Csermely Ákossal a Digital-Media Hungary 31 évéről

Kiderült, hogy folytatódik-e a megújult Heti Hetes

Premierözön az HBO Maxon: 23 film kerül fel júniusban

Szünet nélkül érkezik a TV2 Csoport egyik török sorozatának 2. évada

