Rizikós vállalkozás volt az HBO-tól a George R. R. Martin által írt regénysorozat tévéképernyőre való adaptálása, hiszen a fantasy könyveket a sorozat előtt jóval kevesebben fedezték fel maguknak. Persze akik ráakadtak A tűz és jég dala regényekre, azoknak a többsége jó ideig le sem tudta tenni a sztorit. Mindazonáltal meg kell említenünk, hogy az első kötet még 1996-ban jelent meg Amerikában, hazánkban pedig jókora késéssel, 2003-ban. Egy nemrégiben adott interjújában a tévés feldolgozás egyik írója, Bryan Cogman nyilatkozta a sajtónak, hogy eredetileg szó sem volt semmiféle sorozatról, sokkal tömörebb formában kívánták bemutatni a királyok csatáját a Vastrónért.

Ahogy a kreatív szakember elmondta, azon irányú törekvésük, hogy a könyvekhez többé-kevésbé hűek maradjanak megvalósíthatatlan lenne egy A Gyűrűk Urához hasonló, pár órás filmtrilógiában. Cogman hozzátette, kezdetben filmes platformra szánták a sztori adaptációját, ez a húzás azonban jóformán kibelezte volna a történetet, fő karakterek és történetszálak maradtak volna ki Westeros véres meséjéből. De mi lett volna ha a Stark testvérek fele kimarad? Vagy éppen Daenerys és Havas Jon? Amikor azonban a vezető író, David Benioff elolvasta a könyveket, akkor maga mellé vette D. B. Weisst és megkezdődtek egy televíziós széria munkálatai. Legnagyobb szerencsénkre.
Talán a 24 és a Lost óta mindannyian tudjuk, hogy ahhoz, hogy egy-egy történet főszereplőinek jellemrajzát tökéletesen ki tudja bontani az írógárda, ahhoz nem elég 180 percnyi játékidő általában. Ugyanis körülbelül ennyit tud manapság maximum a nagyvászon előtt eltölteni egy moziba betévedő fantasy-rajongó, az a tízszer 55 perces adag, amit így az HBO részünkre bocsát minden tavasszal pedig ügyes adagolásnak mondható. Ennek köszönhetően aztán talán mindennél fájdalmasabb, amikor egy-egy főszereplő a hosszú felvezetés, és a vele való ismerkedés után végül fejét veszti. Néha napján még az az érzése is támadhat az embernek, hogy a rendkívül sok szereplővel operáló széria több epizódot érdemelne egy-egy évadban, ahogy azonban a készítők számos helyen lenyilatkozták már, a minőség számukra sokkal fontosabb annál mintsem, hogy futószalagon gyártsák az epizódokat.

Ezek a vadonatúj produkciók érkeznek januárban a Prime Videóra

Ezekkel a vadonatúj filmekkel kezdi az évet a Netflix

Új előzetest kapott Richard Gere és Michael Fassbender kém thrillersorozata

Premierözön a Netflixen: 21 új sorozat, vagy friss évad érkezik januárban

Hamarosan folytatódik egy olasz drámasorozat az egyik országos csatornán

Kiderült, hogy mikor indul a TV2 katonai realityje, A Kiképzés