Magyarországon az elmúlt 10 évben több nagy sikerű, valós történeten alapuló életrajzi-fikciós produkció is készült. Ilyen volt a 2017-ben bemutatott A Viszkis mozifilm vagy éppen a Zámbó Jimmy életéről szóló sorozat, A Király. Az utóbbi cím után az RTL Magyarország most ismét egy ilyen típusú szériával jelentkezik. Bróker Marcsi a kétezres évek egyik legnagyobb magyar pénzügyi csalását követte el, több száz embert károsítva meg milliárdos nagyságrendben. A minisorozat első része pár órája került fel az RTL+-ra, ahol a Premium csomagok előfizetői számára érhető el. A folytatás mostantól csütörtökönként érkezik a magyar streaming szolgáltatásra.

hirdetés

Ahogyan A Király, úgy a Bróker Marcsi is megtörtént eseményeken alapul. A széria a Dobrai Sándorné Nagy Mária által elkövetett bűnesetet mutatja be. A nő 1999-ben kezdett el dolgozni az egyik karcagi utazási irodában, aminek a hátsó szobájában illegális bankot működtetett. A Kun-Mediátor Kft. nevében vállalta, hogy a befektetők pénzét havi 1-1,75 százalékos hozammal köti le pénzintézeteknél, azonban erre nem volt engedélye és lehetősége sem. A vádirat szerint 15 év alatt 12 milliárd forintot meghaladó kárt okozott áldozatainak. Dobrai Belize szigetére utazott, ahol újra piramisjátékot kezdett szervezni, amiért másfél évvel később letartóztatták, majd 2016-ban Magyarországra toloncolták. A nőt több száz feljelentést követően, 2022 januárjában végül csalás és sikkasztás miatt ítélte el a Szolnoki Törvényszék. 10 év letöltendő börtönbüntetést róttak ki rá.

A valóságot kiszínező drámasorozat története szerint Marikát, az ötvenes éveiben járó családanyát nem léptetik elő a karcagi bankfiókban, ahol évtizedek óta dolgozik. Dühében felmond és elhatározza: civil úton kamatoztatja pénzügyi szakértelmét. Saját vállalkozást indít, az alföldi kisváros lakói pedig megbíznak benne, fialtatják nála a pénzüket. Ha nem is tudják pontosan, honnan lehet ekkora hozam a befektetésük után, csak ráhagyják – Marika ügyes, Marika megoldja valahogy. 15 év és tízmilliárdnyi összeg megforgatása után azonban a piramis meginogni látszik.

A produkció címszerepében Bacskó Tündét láthatják a nézők. Sorozatbeli férjét, Ferit Thuróczy Szabolcs formálja meg, míg gyermekeit – Csillát és Norbit – Tóth Zsófia és Martinkovics Máté keltik életre. Fontos szerepet kap Herczeg Adrienn karaktere, Böbe is, aki Marika egyik fő befektetője. Bróker Marcsi védőügyvédjét, Editet Rezes Judit alakítja, míg Anger Zsolt egy zűrös ügyektől sem mentes, befolyásos helyi vállalkozó bőrébe bújik. A GRUND Productions által gyártott, 6 részes sorozat producere Ditz Edit, kreatív producere Geszti Péter. Az epizódokat Herendi Gábor és Máté Bence rendezték, a széria írói Grigor Attila, Fazekas Máté Bence és Szántó Fanni.

A Bróker Marcsi sorozat epizódjai az RTL+-on, a Premium és Premium reklámokkal csomagokkal érhetők el. Ráadásul az RTL Magyarország most egy limitált ajánlatot is kínál: aki szeptember 18-ig előfizet az éves Premium csomagok egyikére, annak 12 hónapnyi díj helyett csak 8-at kell fizetnie.

Vajon hogyan lesz egy átlagos emberből bűnöző? Mi kell ahhoz, hogy valaki másfél évtizedig folytassa a piszkos üzelmeit? Miképpen köszön vissza Dobrai Sándorné Nagy Mária valós alakja egy fikciós drámasorozatban? Kiderül mától csütörtökönként az RTL+ felületén!

(A cikket az RTL Magyarország támogatta.)

hirdetés

Ők mérkőznek meg most vasárnap az idei Sztárbox 2. adásában

15 év után visszatér az RTL egyik népszerű műsora

A Trónok harca és a Sárkányok háza sztárjaival készül sorozat a Netflixre

5 rövid előzetest mutatunk a héten induló Bróker Marcsi sorozathoz

Ez a 8 sorozat és film érkezik szeptemberben az Amazon Prime Videóra

Tévében is indul a Valami Amerika sorozat, itt vannak a vetítési időpontok és a további részletek (x)

Ezt kell tudni a ma este induló Sztárbox megújult 2025-ös évadjáról (x)