A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) évente végzett reprezentatív felméréséből kiderült, hogy az elmúlt esztendőben már a magyar háztartások közel fele – 44 százaléka – nézett sorozatokat, vagy filmeket valamelyik előfizetéses streaming platformon. Magyarországon a Netflix, az HBO Max és a Disney+ a három legelterjedtebb szolgáltató, melyeket az NMHH adatai szerint a háztartások 30, 21, illetve 14 százaléka használt.
Az NMHH kiemeli, hogy a streaming szolgáltatás széles körű elterjedése számos előfeltételen múlt, ugyanis csak azok tudják érdemben kihasználni a platformokat, akik rendelkeznek jó minőségű internetkapcsolattal és okostelevízióval. A kutatásból az is kiderül, hogy a jó anyagi helyzetben lévő, valamint a fiatalabb háztartások sokkal nagyobb eséllyel veszik igénybe ezeket a szolgáltatásokat. A 30-39 év közötti háztartásfővel rendelkező háztartásoknak 54 százaléka volt streaming előfizető, míg a 60 év felettieknek csak a 19 százaléka.
A médiahatóság adatai szerint ezzel párhuzamosan csökken a tévéelőfizetők száma. Az NMHH legfrissebb felmérése alapján a magyar háztartások 12 százaléka már egyáltatlán nem nézett televízióadást. Az elmúlt két évben megindult a tévéelőfizetések lemorzsolódása is. Korábban hosszú ideig 3,7 millió körül volt az előfizetések száma, 2021 óta ez folyamatosan csökken. 2023 közepén a csúcsértékhez képest 175 ezerrel kevesebb előfizetést tartottak nyilván. Ez azt jelenti, hogy negyedévente nagyjából 20-30 ezer háztartás dönt úgy, hogy nincs szüksége hagyományos televíziózásra.