Impozáns körülmények között, a Magyar Nemzeti Múzeumban tartotta meg legújabb sorozata, a Kossuthkifli sajtótájékoztatóját az MTVA, mely március 15-én, 21:00-kor mutatkozik be a megújult Duna TV-n. Az eseményen részt vett Rudolf Péter, rendezőn kívül a regény írója, Fehér Béla, az operatőr és író Kapitány Iván, a szintén a forgatókönyvért felelős Hársing Hilda, Balla Judit, jelmeztervező, Hrutka Róbert, zeneszerző, valamint az MTVA vezérigazgatója, Szabó László Zsolt. A Kossuthkifli több színésze is mesélt a magyar sajtónak, így ott volt a rendezvényen Reviczky Gábor, Haumann Péter, Kálloy Molnár Péter, Kőszegi Ákos, Lengyel Tamás és Scherer Péter.
Rudolf Péter igazi megvalósult álomnak nevezte a Kossuhtkiflit, a rendező nagyon lelkesen mesélt a produkcióról, és arról, miképp találkozott először a 2012-ben publikált magyar szerző művével. “Fehér Béla regénye olyan hatással volt rám, hogy az alkatomat megcáfoló elszántsággal vetettem magam a megvalósításba. Jól tudjuk, hogy az elmúlt 10 évben nem igen adatott meg a szakmának és a magyar színészeknek, hogy kosztümös produkciókban szerepeljenek. Amikor a Kossuthkifli első három fejezetét elolvastam, úgy éreztem, olyan csoda van a kezemben, amivel élni kell. Kaland íze van, filozófiája. Ilyen élményre vágytam olvasóként és ilyen kihívásra alkotóként.”
“Több mint száz helyszínkomplexumon forgattunk. De még így is kevesebben, mint ahogy előzőleg számoltunk. Trükköket, greenboxot is használtunk. Ma már, ha át akarunk kelni a Dunán Vácnál, nem tudjuk egész egyszerűen számítógépek nélkül megoldani, hogy úgy nézzen ki a jelenet, mint ’48-ban” – árulta el Kapitány Iván, a forgatásnak azonban nehézségei is akadtak. Erről pedig kik vallottak volna őszintébben, mint a színészek. Reviczky Gábor a következőt mesélte az újságíróknak: “Nem olyan kellemes ám a színésznek, ha kosztümös sorozatot készíteni. Ha belegondolnak, akkoriban az emberek nem igazán mostak fogat. Így rothadó műfogsort építettek be a szánkba, hogy minél valósághűbb legyen az összkép. Listerine-nel kellett öblítenünk, hogy ne járjunk tényleg úgy, mint a ’48-as emberek. A parókák felragasztása rengeteg ideig tartott, Nagy-Kálózy Eszternek átlagban 2-2 és fél óráig tartottak az előkészületek, mielőtt forgatni kezdett volna.”
A Kossuthkifli igazi tévés roadmovie lesz, nyelvileg egy Jókai-fricska, ráadásul Debrecentől Pozsonyig tart majd a postakocsik hajszája. A sorozat sajtótájékoztatóján több részletet és trailert is láthattunk a több mint 5 órás felvett anyagból. A látvány teljesen rendben volt, a dialógusok jól megírtnak tűnnek, így az összkép biztató. Újságírói kérdésre az is kiderült, mennyit költött a produkcióra a közmédia. Erről Szabó László Zsolt, az MTVA vezérigazgatója beszélt. “Egy nagy játékfilm 400 millió forintba kerül. Nekünk több mint 5 órás anyagunk lett. A munkálatok 816 millió forintba kerültek. Ebbe 505 milliót az MTVA adott, 100 milliót a Minisztérium, a többit pedig a szponzorok és a produkciós partnerek állták. Nagyon gazdaságosak voltunk, ne tessenek úgy számolni, hogy az évad mindössze egyszer volt lemenni a tévében. Ez lehet az új Tenkes kapitánya vagy Kőszívű ember fiai, melyet sokszor fognak még látni a nézők. A közmédiának egyébként régi vágya volt, hogy újra készüljenek tévéfilmek és tévéjátékok. 2013-ban sikerült tető alá hozni azt a megállapodást, melynek révén ez a 6 részes sorozat elkészült. Sajnos túl nagy volt a kihagyás, de folytatjuk a hagyományokat. Bízunk benne, hogy jó lesz a fogadtatás. És megígérjük, hogy a következő, hasonló műre nem kell majd ilyen sokat várni.”