December 15-től egy vadonatúj, maratoni hosszúságú műsort indít a TV2. A Hungarikumok-Made in Hungary-t Gombos Edina vezeti majd és 2, azaz kettő! perces részekkel jelentkezik majd. Részletek a csatorna közleményében:

Gombos Edina vezetésével Hungarikumok-Made in Hungary címmel december 15-től új műsor indul a TV2 Csoport csatornáin, amely öt héten át jellegzetesen magyar értéket mutat be a nézőknek. De mi is az a hungarikum? Egy olyan gyűjtőfogalom, amely egységes osztályozási, besorolási és nyilvántartási rendszerben olyan megkülönböztetésre, kiemelésre méltó értéket jelöl, amely a magyarságra jellemző tulajdonságával, egyediségével, különlegességével és minőségével a magyarság csúcsteljesítménye. A Hungarikum Bizottság javaslat alapján dönt arról, hogy valamely termék, kulturális örökség, tájegység, stb. megkapja-e ezt a minősítést.

Jelenleg 42 hungarikumot tartanak nyilván, köztük többek között a törkölypálinkát, a szikvizet, a mohácsi busójárást és a hollókői ófalut. A most induló sorozat azonban nemcsak a közösségi oltalom alatt álló hungarikumokat mutatja be, hanem olyan egyediségeket is, amelyek jellegzetesen csak Magyarországra jellemzőek, amelyről mások is tudják, hogy az magyar, vagy mi gondoljuk úgy, hogy nélküle nem is lennénk igazán magyarok.
A 2-2 perces epizódok a TV2 Csoport mind a négy csatornáján láthatóak majd, a TV2-n hétköznaponként a Tények Reggel, valamint délben a Tények Délután előtt.

hirdetés
hirdetés

Vadonatúj, ingatlanokkal foglalkozó reality érkezik az RTL-re

Kiderült, hogy mikor tér vissza a Házasodna a gazda az RTL-re

Megint nagy műsorváltozás lesz szombat este a Hunyadi miatt a TV2-n

Bejelentették, hogy mikor érkezik A renitens 2. évada az RTL+-ra

Máris a feléhez ért a Hunyadi-sorozat vetítése

Kiszámoltuk, hogy mikor érkezhet A renitens 2. évada az RTL-re