Szerdán tartott az RTL Klub sajtótájékoztatót nyári sorozatiról és az X-Faktor részleteiről, az erről szóló részletes beszámolónkat itt olvashatod vissza. A rendezvényen Stohl András egy videóüzenetben fejezte ki sajnálatát, hogy nem ö vezetheti a műsort, és bejelentette az X-Faktor férfi műsorvezetőjét, Sebestyén Balázst. A teljes videó a cikk alatt megtekinthető. Lejjebb pedig a RTL Sajtóklub által közölt közleménye található, mely részleteseten bemutatja képekkel kiegészítve a mentorok eddigi életrajzát. (A képek forrása: RTL Sajtóklub)

hirdetés

Az X-Faktor mentorainak életrajza:


Geszti Péter:

Geszti Péter producer és szövegíró és énekes. Pályafutását gyermekszínészként kezdte. Első emlékezetes alakításai Mézga Aladár és Lúdas Matyi szinkronhangjai voltak, de szerepelt a Pesti Színházban és gyermekfilmekben, sorozatokban is. A mai gyerekek a Jégkorszak trilógia Sidjeként és a 2005-ben készült Pál utcai fiúk mesélőjeként ismerhették meg a hangját. Az Ötödik elem rajongók Ruby Rhod, azaz Chris Trucker magyar hangjaként hallhatták.
Már főiskolásként dalszövegeket írt az Első Emelet formáció számára. Később a Rapülők (1992-1994, két album Rapülők; Rapeta, mindkettő gyémántlemez) és a Jazz+Az (1998-2000, lemezek: Kalózok, 1998; Egynek jó, 1999.; Ez meg mi?! , 2000) együttesek tagjaként sikeres zenei karriert futott be. 1996-ban mutatta be a Pesti Színház Békés Pál íróval és Dés László zeneszerzővel közösen írt musicaljét, a mai napig játszott Dzsungel könyvét (850. előadásán van túl). Az ebből készült hangfelvétel is platinalemez lett. Közreműködött a Figaró házassága, a Harold és Maude, A nő kilencszer és az Oxigén című színházi alkotásokban is, valamint több nagysikerű mozifilm betétdalának szövege köszönhető neki.Az 1999-ben vetített Kalózok című filmben több szerepben is kipróbálhatta magát. A mai napig ír dalszövegeket Zsédának, az Első Emeletnek, Rúzsa Magdinak.
Televíziós karrierjét a Rockstúdió, majd az Ász című tehetség kutató műsor vezetésével kezdte 1989-ben, és 1992-ben folytatta a Megáll az ész című produkcióban. 1990-től 1995-ig a Danubius Rádió zenei programjainak műsorvezetője. 1999-ben Bakos Gáborral és Fatér Barnával létrehozta az @®© óriásplakát kiállítást. Mentori tevékenységének kiemelkedő állomása volt 2005-ben a Magyarország című dal megszületése. 2007-ben létrehozta a Nemzeti Vágta elnevezésű országimázs fesztivált, amely 2008-ban, 2009-ben, és idén is megrendezésre került. 1990-től 2005-ig az Akció Reklámügynökség kreatív igazgatója, számos Aranypenge-díj nyertese. 2008-ban ötletadóként vett részt a Médiaunió megalakításában.
1993-ban és 1994-ben a MAHASZ Arany Zsiráf díját, 1994-ben a Magyar Televízió nívódíját nyerte el. 1994-ben Huszka Jenő-díjat, 1995-ben Déri János-díjat kapott. A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjével 2005-ben tüntették ki.
Házas (felesége Ditz Edit), egy leánygyermek, Sára Lujza boldog édesapja.


Keresztes Ildikó:

Keresztes Ildikó énekesnő, színművésznő. Gyerekként családjával települt át Erdélyből Magyarországra. A Kormorán és a Rózsaszín Bombázók együttes tagja volt, majd vokalista volt az Edda Művekben és a Bikiniben. A kilencvenes évek elején játszott az István, a király és a Mindhalálig Beatles című színpadi művekben. A dupla eMeRTon-díjas művész, 1995-től a soproni Petőfi Színház színésze, 2006-tól örökös tagja. Első szólóalbuma 1999-ben jelent meg, legutóbbi idén, Csak játszom címmel.
Ildikó 1987-ben szerzett előadóművészi képesítést. 1988-ban második helyezett és különdíjas lett az Interpop Fesztiválon a Rózsaszín bombázókkal. Első eMeRTon-díját musicalénekesként kapta 1997-ben.
Első szólólemeze Nem tudod elvenni a kedvem címmel jelent meg, ezért kapta második eMeRTon-díját. Második, Nekem más kell című albumának szövegírója Adamis Anna, zeneszerzője Szűcs Norbert volt. 2004 és 2007 között az Omega háttérénekesként is fellépett, és filmekben is énekelt betétdalokat, többek között a 2005-ös Csak szex és más semmiben és a 2007-es Lorában. 2008-as, Minden, ami szép volt című lemezén a 20-30-as évek rock-balladáit dolgozta fel. 2009-ben megalapította kísérőzenekarát, amelynek tagjai Szekeres Tamás, Egyházi Gábor, Gömöry Zsolt és Sümeghy Tamás.
A Petőfi Színház és a musical-fellépések mellett szerepet vállalt a Madách Színház Ábrahám és Izsák c. darabjában (2000), játszott a Ruttkai Éva Színházban a Cabaret-ban (2001), a Doktor úrban (2002), a Nyolc nőben (2004) és a PopShow-ban (2008), valamint az IBS Színpadon is.
2007-ben házasodott össze régi szerelmével, Kicska Lászlóval, az Edda basszusgitárosával.


Ifj. Malek Miklós:

A zenészcsaládból származó Malek Miklós már 12 éves korában elkezdett zenét szerezni olyan, a Magyar Televízióban futó műsorokhoz, amelyekben gyermekszínészként szerepelt. Abban az időben, amikor a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és az akadémia padjait koptatta, sokat dolgozott az iskola falain kívül is mint énekes, hangszerelő, hangmérnök, színházi zongorista, zenei producer. Miután Jennifer Lopez egy slágerében nagy sikerrel működött közre, nekivágott az Egyesült Államok meghódításának, és ma igazi nemzetközi szuperprodukciók alkotója és stábtagja.
Malek Miklós és Toldy Mária gyermekeként sosem vette a könnyűzenét könnyedén. Őt mindig azok a részletek érdekelték, amelyeknek a legtöbb ember nem tulajdonít különösebb jelentőséget. Azok az apróságok, amelyek egy dalt olyan világslágerré változtathatnak, mint például Jennifer Lopez Love Don’t Cost A Thing című száma, amin Miklós mint zenész és hangszerelő közreműködött. Ez a dal 16 országban volt egyszerre a slágerlisták élén. A Magyarországon már sikeres zenész mindent feladott azért, hogy Amerikában bebizonyítsa: senkiből valaki tud lenni a saját erejéből.
Miklós a komolyzenét viszont sosem vette túl komolyan. A napi előírt gyakorlási mennyiség helyett intenzíven, éjt-nappallá téve, 2 hét alatt készült fel a vizsgáira. A klasszikus zongora és zeneszerzés tanszak mellett az éjszakáit rendszerint zenei stúdiókban töltötte, gyakran hajnalig dolgozva azon, hogy valóra váltsa egy-egy zenei elképzelését. Mindent elvállalt, hogy a lehető legtöbb tapasztalatra tegyen szert. A magyar zeneélet krémje fel is figyelt erre a szokatlan hozzáállásra, és nemsokára olyan slágerek fűződtek a nevéhez, mint például az Állj meg kislány (Csonka András), Indul a táncos cirkusz (E.C. Dance Stars), vagy a Butitájm (Császár Előd). A Csipkerózsika mese-musical megírásával és színpadra állításával a teátrum világába is belekóstolt. Mindezek közepette nemcsak a Konzervatóriumot végezte el, de még a Zeneakadémiát is – köszönhetően olyan megértően fantasztikus tanároknak, mint Jandó Jenő.
A friss diploma és a fél tucat arany és platinalemez ellenére még mindig nem volt elégedett. A bostoni Berklee College of Music felé vette az irányt, hogy tovább folytassa a tanulmányait – ezúttal énekes és zenei producer szakon. Ám New York vonzereje túl erősnek bizonyult, úgyhogy az 1999-es év őszén úgy döntött, hogy a mindig éber városban próbál szerencsét. Ettől a ponttól kezdve felgyorsultak az események. Fél éven belül leszerződtette az egyik legsikeresebb kiadó mint zeneszerzőt, és ezzel elindult a nemzetközi karrierje.
Egy évtizeddel később több mint 15 millió eladott lemezen szerepelnek a munkái: Anastacia, Jennifer Lopez, Tarkan, Faith Evans, Dream, Jessica Andrews, M2M, Marion Raven és Donna Summer – csak néhány név azok közül a világhírű előadók közül, akikkel együtt dolgozott. A dalai és hangszerelései olyan filmekben és tévésorozatokban csendültek fel, mint a Jóbarátok, a Bájkeverő vagy a Pillangó-hatás 3. Magyarországról hozott világlátása az amerikai tapasztalatokkal együtt egy olyan nyitott, globális hozzáállást eredményezett, amelynek nagy hasznát vette, amikor a világ különböző pontjain alkotó sztárokkal dolgozott, mint Tarkan (Törökország), Hiromi Go (Japán), Khalil Fong (Hong-Kong), Coco Lee (Kína), Elva Hsiao (Taiwan). Persze a magyar zeneéletet sem hanyagolta el: Zséda, Lola, Csonka András, a Hip Hop Boyz és a Cotton Club Singers lemezein közreműködött; a Macskafogó 2 főcímdalát énekelte.
Hat év New York után a „zenebiznisz” szeszélyes időjárását követve a napos Kaliforniába költözött. Legutóbbi sikerei közé tartozik a 2009-es megjelenésű Yanni Voices című lemez és koncert DVD, amelyre két dalt is írt a rendkívül sikeres görög-amerikai new age sztárral. Nagy-Britannia egyik legnépszerűbb fiatal eladója, Pixie Lott Turn It Up című, már 2 millió eladott példányszámot meghaladó platinalemezén mint hangszerelő működött közre. A 2010-es év egyik új magyar slágere, Varga Viktor Lehet zöld az ég című dala pedig már Miklós hollywoodi stúdiójában készült.
Magyarországon a közreműködésével készültek a következő aranylemezek: Csonka András – Egy pici szerelem, Gergely Róbert – Arckép, Hip Hop Boyz – 3 (platina), Hip Hop Boyz – V, FLM – Megtalállak még. Amerikai aranylemezes produkciói: Anastacia – Freak of Nature, Dream – It Was All a Dream, Jessica Andrews – Who I Am?, Jennifer Lopez – J. Lo.
Jelenleg saját szólólemezén dolgozik.


Nagy Feró:

Nagy Feró 1946-ban született, és már hatvanas évektől zenél rock és punk bandákban. A magyar újhullám vezéregyénisége. A Beatrice és az „Ős-Bikini” frontemberként, a „nemzet csótányaként” vált híressé. 1989-től vezette a Petőfi Rádió Garázs című műsorát, később a Musica Hungarica fesztivál szervezője, a Rockkalapács című tévéműsor vezetője volt. A Magyar Rockszövetség társelnöke. Sokak számára emlékezetes alakítása volt Laborc szerepe az István a királyban (1983), és Ford Fairlane magyar hangja 1990-ban.
További színpadi alakításai voltak Berger a Hair 1985-ös feldolgozásában, a Hamlet rock verziójának címszerepe a 1986-ban, és ő játszotta Attilát, Isten kardját az Önögészben (1992). Szívesen alakította saját magát is számos filmalkotás közül például A Pál utcai fiúk címűben. Láthattuk felbukkanni Proként az Argóban és legutóbb felügyelőként A hetedik kör című moziban. Korábban a Pannon Rádió, jelenleg a tatabányai Forrás Rádió Rockforrás című műsorának társvezetője.
Igazi alkotó energiája saját zenekarai számára szerzett dalokban visszhangzik. A Beatrice korai éveiből, mivel azok az „átkos” TTT-rendszerében főként a tiltott kategóriába tartoztak csak másolt kalózfelvételeken voltak elérhetőek. Ezeket utólag Feró kiadatta egy gyűjteményes albumban 1988-ban és a Megkerült hangszalag – betiltott dalok, 1979 című lemezen 1993-ban. Az időrendben első ma is elérhető felvétel az 1980-as, az LGT-vel és az Omegával a Kisstadionban rendezett koncert albuma. Ebből az időszakból a rajongók számára az általános szabadságvágytól ordító Nagyvárosi farkas és a Jerikó című nóták a legemlékezetesebbek.
A Bikini néven Vedres Józseffel 1982-ben alapított zenekar motorja volt, „énekelt és altszaxofonozott”. Az úgynevezett Ős-Bikininek két lemeze került féllegális, majd a rendszerváltás után legális terjesztésre, a Hova lett… (1983) és a XX. századi híradó (1984). A nyolcvanas évek második felében a Bikini énekesi posztját átadta D. Nagy Lajosnak (továbbra is támogatva a zenekart többek között dalszövegek írásával), és újjászervezte a Beatricét, amely a rendszerváltás időszakának egyik „népi szószólójává” vált. Feró neve pedig azóta is szorosan összefonódik a bandáéval.
Az 1990-ben megjelent Gyermekkorunk lexebb dalai lemezről a Boldog szép napok című dal az ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet csapatok egyik „hivatalos” búcsúztatódalává vált. A ’91-es Utálom az egész XX. századot albumról a Nyolc óra munka és a Pancsoló kislány vált népszerűvé. A Vidám magyarok c. lemez 1992-ben jelent meg. A kilencvenes évek derekán a teljes együttes lecserélődött Feró körül. A régi veterán zenészek helyére fiatal rockerek kerültek, csak ő maradt a régiek közül. A Ki viszi át című lemez 1996-ban, a Vakaroma 1999-ben került a boltokba. A 2002-es Európai show illúziót Feró már saját néven jegyzi, de a mai napig az „új” Beatricével koncertezik, amelyben ma már egyik fia az állandó dobos.
Talán kevesen tudják, hogy az első Kispál és a Borz albumot, Naphoz Holddalt Nagy Feró adatta ki 1991-ben. 1989-ben Állami Ifjúsági Díjjal tüntették ki, 2010-ben az MTV ikonnak választotta.
A Kandó Kálmán Műszaki Főiskolán szerzett üzemmérnöki diplomát. 27 éve házasságban él, két felnőtt fia és egy lánya van.



hirdetés

Ezek a Max legnagyobb januári filmes újdonságai

Előre be nem jelentett, komolyabb műsorváltozás volt hétfő este a TV2-n

Ő lett A Konyhafőnök 11. évadának győztese

Több tízmillió forint gyűlt össze a TV2 adománygyűjtő akciója során a rászorulók részére

Január elején vadonatúj amerikai misztikus sorozat indul a TV2-n

Kiderült, hogy mikor indul a Kincsvadászok 2. évada a TV2-n