A múltkori Sonya Walger interjú után, most Joseph Fiennes-é következik, melyben a SorozatWiki és az AXN kérdéseire válaszol. Joseph Fiennes a FlashForward – A jövő emlékei főszereplője, mely az AXN-en látható Magyarországon. A jövő héten a Joe Mantegna interjút teszünk ki.

Mit gondol a FlashForward sorozatbeli karakteréről, milyen személyiség ő?

hirdetés

Az FBI ügynök szerepe igen komoly váltás lóhátról golyóálló kocsira, a fodros ujjú ingről a kevlármellényre, a pennáról pisztolyra; mindenesetre nagyon bejött az akciófilm. Tetszik az is, hogy minden epizóddal halmozódik a bonyodalom, tele van a sorozat morális témákkal és még Mark magánéletét is feldolgozza. Benford igazi profi, aki ha fülest kap, és kiderül, hogy ketyeg az óra, eltökélten kutatja a válaszokat, nem tétovázik utánamenni a dolgoknak és intézkedni, amíg lehet. A magánéletében pedig igazi megpróbáltatások elé néz, mivel a látomások szerint újra inni kezd majd, a feleségének pedig viszonya lesz. Érdekes helyzetbe kerül, hiszen ha neheztel a feleségére, stresszel, aztán újra inni kezd, és talán épp ezekkel, épp ő hajtja bele a jövőbeli viszonyba. A látomás pedig önbeteljesítő jóslattá válik. Hat hónapja van hátra, míg eljut idáig, végig feszültségben él és dolgozik. Szereti a feleségét, a családját, nem akar újra alkoholizálni, de az árnyak végigkísérik ezt az időszakot; és pont e feszültség miatt nagyon élvezetes játszani Mark szerepét.

Mi a véleménye a FlashForward sorozatról, izgalmasnak találja a történetet, mekkora jövője lehet?

Amikor elolvastam a sorozat forgatókönyvét, egyből azt mondtam magamnak, hogy ez jó, igen, ezt olvasnám, nézném, és rá tudnék kattanni. Van benne egy árnyalatnyi 24, egy leheletnyi LOST. És látszott már, hogy íve van a sorozatnak, benne van öt évadnyi történetkövetés, megvannak hozzá a jó karakterek, a jó konfliktusok. Éreztem benne az újdonságot, a frissességet.

Filmezni, tévében szerepelni, vagy színházban játszani szeret inkább?

Nagyon jó kérdés. 17 éves koromban kerültem a szakmába, egy kis szerepet kaptam egy darabban, és annyira lenyűgözött az a világ, a színház, hogy eszem ágában nem volt mással foglalkozni. Rádiójátékokat is vállaltam, de főleg színdarabokat, olyan rendezőkkel dolgozhattam, mint Arthur Miller. A rádió egyfajta hatásaként jött később a BBC, ami pedig filmeket, – először kisebb szerepeket, aztán ezután szerencsére jelentősebbeket hozott, de tévés szerepet nem kaptam, és őszintén szólva nem is kerestem, mert maga a médium mint olyan nem igazán kötött le. Aztán minden megváltozott.


Hogy érti ezt?

A Maffiózók című szériára célzok. Úgy tíz éve lehetett, hogy a tévében is olyan minőségű drámákat lehetett látni, mint egy jó színházban, a Sopranos pedig erre is rátett egy lapáttal. Később jött aztán a Wire, ami szintén nagy hatást gyakorolt rám, a rendezés, a forgatókönyvek, maga a történet egyszerűen tökéletes volt. Rádöbbentem, hogy ezekben a sorozatokban filmes rendezők, igazi ismert arcok dolgoznak, és ez elgondolkodtatott. Ha ők vállalják a tévét és az érte hozott áldozatokat, miért ne tenném én is? Innentől fogva sokkal nyitottabb voltam az e féle szerepek iránt. A film és a televízió immáron egy és ugyanaz, nincs már különbség a kettő között. A tévé az új film.

A film világából kik azok, akik igazán hatottak Önre?

Többek közt Spielberg, Kuroszava, David Lean és Hithcock. Imádom a nagy vásznon nézni a munkájukat, emlékszem, gyerekként még tévénk sem volt 14 éves korom előtt, így a mozi hatalmas élmény volt. Ma meg az ember hálószobájában ott van egy óriási képernyő, így szerencsére nem is kell elmenni a moziba. A mozitermekben sajnos egyre gyengébb minőségben vetítenek, minden koszos, kiábrándító az egész.

A harmadik részt tényleg Németországban forgatták? Milyen volt az európaiakkal
dolgozni?

Nagyszerű, mivel imádom Münchent, nem csupán jártam már ott, hanem dolgoztam is a németek egyik legjelentősebb városában, sőt a parkjaikat különösen szeretem. Egyébként a jeleneteket természetesen L.A-ben forgattuk, csupán CGI volt az egész. De ez a FF egyik legnagyobb különlegessége, hogy felkarolja az egész világot és egy globális esemény okozta reakcióról ad beszámolót.

Lesznek még más országokban való kalandok is?

Biztos vagyok benne, azonban hogy Magyarországra is ellátogatnak-e a főhősök, nem tudnám biztosan állítani. A szálak egyre futnak össze és minden valószínűség szerint olyan dominó-effektusoknak lehetünk majd szemtanúi, minthogy egy ember cselekedete Amerikában egy budapesti lakos életére lesz kihatással. Így egy afféle pillangó hatásról is beszélhetünk. Soha nem láttam még ehhez hasonló show-t, ami ennyire közel hozott volna embereket egymáshoz.

Milyen tervei vannak a jövőre vonatkozóan, ugyanis a híresztelések szerint a FF producerei hosszú távra terveznek.

A sorozatban nincsenek sztárok, én sem vagyok az. Az igazán fontos az egészben a történet, illetve a kitekintések kapnak egy egyfajta új értelmezést. Nagy megtiszteltetés, hogy egy ilyen nagyszerű produkcióban dolgozhatok, és ha betekinthetnék a jövőbe, biztos vagyok benne, hogy azt látnám, hogy még mindig adásban vagyunk. David Goyer készítővel rengeteget beszéltünk a történetről, és ahogy haladtunk a terveket boncolgatva, azt kell hogy mondjam, nagyszerű tervei vannak a jövőre vonatkozóan. Ami a magánéletemet illeti, nagycsaládban nőttem fel, és szeretném, ha lenne pár gyerekem, de ez a jelenlegi munkatempóval nem megvalósítható egyelőre.

Említette, hogy korábban nem szándékozott a filmezéssel vagy a tévés produkciókkal foglalkozni, gondolja hogy a televíziózás képes lesz átvenni a mozik szerepét?

Nagyon közel állt mindig hozzám a mozi, hiszen számos független filmben szerepeltem és a mai napig inkább megyek el egy szűk körben ismert művészies darabra, mint mondjuk egy popcorn film premierjére. De amint mindannyian tudjuk, a független filmezésnek igen nehéz a helyzete, és korántsem könnyű stúdiót találni ezeknek az alkotásoknak. Anélkül pedig halálra vannak ítélve. Ez a legnagyobb különbség filmek és a tévézés közt. Amikor pedig olyan gárda áll a hátad mögött, mint a Disney, igazából úgy érezhetjük, mintha egy több millió dolláros szupermozi forgatásán lennénk. Kissé klisésen hangozhat, de sok minden megváltozott az elmúlt években. Sőt, nehezebb lenne megmondani, hogy mi nem lett más.

Rendkívül vehemensen fogadták a nézők a FF-ot. Mi lehet ennek az oka, hogy ilyen érdeklődést vált ki az emberekből a show?

Erre nincs igazán szolíd válasz. Ugyanis mindannyian kíváncsiak vagyunk arra, hogy mit tartogat a jövő, és ha tudnánk a sorsunkat, képesek lennénk-e megakadályozni az utunk során bekövetkező tragédiákat. Emellett pedig van még egy fontos dolog. A Katrinához és a 9/11-hez hasonló borzalmas és felejthetetlen események igen közel hozzák egymáshoz az embereket. Ez a motívum is be van építve az ABC sorozatának cselekményébe, és nem is gondolnánk, hogy mennyire igaz és valószerű dologról beszélünk. Ami még érdekes, hogy rengeteg nő nézi a szériát, annak ellenére, hogy ennél férfiasabb produkciót keresve se találhatnánk, gondolok itt a robbantásokra, kitekintésekre és az FBI köré szervezett cselekményre. Mindez rendkívül jól mutatja, mennyire képes egy tévés műsor összehozni a nemzetet, sőt talán a világot is.

Fordította: RaulReal
hirdetés

Három díjat kapott a Mellékhatás, újrázott a Séfek séfe, Kiss Ramóna és Tilla a Televíziós Újságírók Díján

Kovács Kokó István életét bemutató sorozatot készít az RTL

Magyarországon még nem vetített NCIS sorozat érkezik a TV2 Csoport egyik csatornájára

Az RTL hamarosan főműsoridőben megismétli Az Árulókat

Ez a 16 vadonatúj produkció kerül be a Disney+ kínálatába áprilisban

Friss hír érkezett az Ázsia Expressz vadonatúj évadával kapcsolatban