A Starkok jelmondata, mely szerint “Közeleg a tél!”, igencsak komoly kijelentés, hiszen a szélsőséges éghajlat Westerosban igen súlyos gondokat tud okozni. A University of Bristol klímakutató tudósai készítettek egy szimulációt, melynek segítségével lemodellezték George R. R. Martin világának kettősségét, avagy, hogy miért váltogatják hosszú telek és hosszú nyarak egymást. A jelenség oka a kutatók szerint ott keresendő, hogy a Westerosnak és Essosnak otthont adó bolygó dőlésszöge nem a megszokott, így a planéta úgy kering a napja körül, hogy ugyanazon a féltekén sokáig meleg van, aztán pedig hosszú ideig igencsak zord az időjárás.

A tanulmányból az is kiderül, hogy a Fal környékén vannak olyan területek, ahol állandóan jéghideg van, így a Másoknak ott nem kell a nyártól és a felmelegedéstől tartaniuk. A tudósok továbbá azt is vizsgálták, hogy az egyes, a Trónok harcában látott területek időjárása melyik valós területnek feleltethető meg. Így a Falnál hasonló az időjárás, mint Lappföldön, a Lannisterek főhadiszállásán, a Casterly-hegyen pedig olyan az idő, mint az amerikai Texasban. Sokan szóvá tették emellett, hogy a Vasflotta hogyan érhetett el olyan gyorsan Daenerys hajóihoz, hogy a flottát összezúzza, ezt a tudósok a széljárással és a tengeráramlásokkal magyarázzák.

Érdekesség, hogy a cikket a University of Bristol kutatói a Trónok harca egyik karakterének, Samwell Tarlynak a nevében publikálták, eszerint a sorozatrajongás a nagy koponyákat is könnyen megfertőzi. A tanulmány nem csak angolul, de dothraki és valyriai nyelven is olvasható. (Fotó: HBO)

hirdetés
hirdetés

Három díjat kapott a Mellékhatás, újrázott a Séfek séfe, Kiss Ramóna és Tilla a Televíziós Újságírók Díján

Kovács Kokó István életét bemutató sorozatot készít az RTL

Magyarországon még nem vetített NCIS sorozat érkezik a TV2 Csoport egyik csatornájára

Az RTL hamarosan főműsoridőben megismétli Az Árulókat

Ez a 16 vadonatúj produkció kerül be a Disney+ kínálatába áprilisban

Friss hír érkezett az Ázsia Expressz vadonatúj évadával kapcsolatban