.

A mi kis falunkat, A Tanárt és az Egynyári kalandot is jelölték a Televíziós Újságírók Díján

Írta: KTL | 2020. március 10. 09:30
Bejelentették a Televíziós Újságírók Díja jelöltjeit. A vezető televíziós szakújságírókból álló zsűri közzétette a kategóriánkénti legjobb három tévés személyiség vagy produkció nevét. 2019 „Legjobb női műsorvezetője” lehet Lilu, Lékai-Kiss Ramóna vagy Ördög Nóra, „Legjobb férfi műsorvezetője” Majka, Sebestyén Balázs vagy Tilla. Zsűritagként díjazhatják ByeAlexet, Puskás Petit és Pápai Jocit is, de díjat kaphat Balsai Móni, Gryllus Dorka, Nagy Ervin és Anger Zsolt is. Részletek a közleményben: A Televíziós Újságírók Díja a szakmédia által 2014-ben alapított elismerés, melynek célja, hogy klasszikus kritikai szempontok alapján emelje ki a legprofesszionálisabb magyar tévés teljesítményeket.
2020-ban összesen tizenkettő kategóriában hirdetnek győztest: díjat adnak át nagyszabású showműsor, vetélkedő, reality, gasztro reality, talkshow, sorozat, zsűritag, női műsorvezető, férfi műsorvezető, színésznő, színész, valamint mellékszereplő kategóriában. A díj szabályzata alapján kategóriánként az a három televíziós produkció és személyiség került az esélyesek közé, akikre az elismerést odaítélő médiumok, a 24.hu, a Hír7, az Index, a Kreatív, a Marketing&Media, a Media1, a Médiapiac, az Origo, a SorozatWiki, a Színes RTV, a Telenovella-Epizód magazin és a TVR-hét szakújságírói a legtöbb szavazatot adták. A kategóriák győzteseit a Televíziós Újságírók Díja gálaestjén hirdetik ki, melyet március 25-én, szerdán a Budapest Music Centerben tartanak. Díjra esélyesek a 2019-ben képernyőre került produkciók és személyiségek közül: Nagyszabású show-műsor Fölszállott a páva (Duna) Sztárban sztár leszek! (TV2) X-Faktor (RTL Klub) Vetélkedő 500 - Az ország géniusza (ATV) A Bank (TV2) Exatlon Hungary (TV2) Reality Ázsia Expressz (TV2) Cápák között (RTL Klub) Nyerő Páros (RTL Klub) Gasztro reality A Konyhafőnök VIP (RTL Klub) Gasztroangyal (Duna) Séfek séfe (TV2) Talkshow DTK: Elviszlek magammal (Spektrum Home) Jakupcsek plusz (ATV) Lakástalkshow (Sony Max) Zsűritag ByeAlex (X-Faktor) Pápai Joci (Sztárban sztár leszek!) Puskás Peti (X-Faktor) Női műsorvezető Lékai-Kiss Ramóna (RTL Klub) Lilu (RTL Klub) Ördög Nóra (TV2) Férfi műsorvezető Majka (TV2) Sebestyén Balázs (RTL Klub) Till Attila (TV2) Sorozat A mi kis falunk (RTL Klub) A Tanár (RTL Klub) Egynyári kaland (Duna) Színésznő Balsai Móni (Alvilág) Gryllus Dorka (Ízig-vérig) Horváth Sisa Anna (Drága örökösök) Színész Király Dániel (Egynyári kaland) Mihályfi Balázs (Jófiúk) Nagy Ervin (A Tanár) Mellékszereplő Anger Zsolt (A Tanár) Elek Ferenc (A Tanár) Michl Juli (Jófiúk)

hirdetés

További hírek

Már csak egyetlen szórakoztató műsor maradt, aminek nem állt le a forgatása

Régóta várt, különleges magyar sorozat indul ma este

Mostantól minden hétvégén Star Wars filmeket sugároz az egyik magyar csatorna

Régóta várt, különleges magyar sorozat indulHozzászólások